28.03.2024 / Aktualności, Muzeum Woli

Kwiecień w Muzeum Woli

Zamknęliśmy wystawę „Zimno już było”! Razem z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz, Zarządem Zieleni Warszawy, Agencją Tradycyjną i baremStudio 23 marca świętowaliśmy jednocześnie początek wiosny. Fotorelacja z weekendu zamknięcia poniżej.

Muzeum Woli jest tymczasowo zamknięte, ponieważ trwają prace nad nową wystawą czasową „Euforia. O warszawskiej scenie klubowej po 1989 roku”. Otwarcie 8 maja.

Nadal odbywają się lekcje muzealne oraz wydarzenia specjalne. Sprawdź ofertę edukacyjną dla szkół.

Program wydarzeń

4 kwietnia (czwartek), godz. 18:00
Premiera! MiroFor 2023: „Gęściocha”, czyli spotkanie o Białoszewskim nieosobnym

6 kwietnia (sobota), godz. 11:00
Warsztaty rodzinne
Miasto: jak to działa? Temperatura w mieście

6 kwietnia (sobota), godz. 11:00
Ekspedycje Mirowskie – odkrywanie lokalnych naturo-kultur

20 kwietnia (sobota), godz. 15:00
Makata Wolska – otwarte warsztaty haftowania

Opieka, samopomoc, opór

Wykłady, warsztaty i spacery, podczas których przyjrzymy się ideom i sposobom społecznej samoorganizacji.

Finisaż wystawy „Zimno już było”.

Tak wyglądał finisaż wystawy „Zimno już było”.

Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie polityki miejskie są potrzebne w obliczu kryzysu klimatycznego i wzrostu temperatury, odkrywając zielone zasoby Warszawy.

Spacerowaliśmy po jej parkach i skwerach, by z różnych punktów dotrzeć prosto na Pole Mokotowskie, gdzie wspólnie świętowaliśmy jego nową – bardziej zieloną i naturalną – odsłonę.

Na miejscu sprawdzaliśmy, czy stolica jest tak zielona, że każdy jej mieszkaniec ma do parku rzut beretem. Tak powstały Mistrzostw Warszawy w Rzucie Beretem!

Na koniec, zaraz przed hucznym toastem i zachodem Słońca, sadziliśmy wspólnie z ogrodnikami z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy krzewy pożyteczne dla ptaków.

Niedziela należała do Grupy Dekonstrukcyjnej, która zajęła się scenografią wystawy.

Więcej o Grupie Dekonstrukcyjnej: muzeumwarszawy.pl/grupa-dekonstrukcyjna/