20.09.2017 / Aktualności, Działalność edukacyjna

Twórcza RZECZYwistość. Nowe warsztaty dla przedszkolaków

Twórcza RZECZYwistość – od konkretu do twórczych działań

Na spotkania z tego cyklu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (2,5-5lat) wraz z opiekunami. Podczas zabawy oraz rozmów będziemy poznawać Rzeczy warszawskie. Zajęcia są nastawione na doświadczanie i tworzenie.

W każdy drugi piątek i drugą sobotę miesiąca zastanawiamy się Co to? Kto to? Inspiracją tych spotkań jest wybrany obiekt z naszego muzeum. Poprzez zabawy i ćwiczenia poznajemy daną rzecz, badamy najprostsze zagadnienia z nią związane. Wszystko osadzone w otaczającej nas rzeczywistości. Następnie tworzymy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych.

W trzeci piątek i trzecią sobotę miesiąca dajemy ponieść się fantazji! Co by było gdyby… to spotkania, na których patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Tworzymy w oparciu o zagadki, pytania, domysły. Przede wszystkim dobrze się bawimy!

>>>10 listopada 2017 piątek godzina 16:00 Co to? Kto to? Kula

Przesuwa się czy toczy? Ucieka czy jest nieruchomy? Gdzie ma górę a gdzie dół? Zabawy sensoryczne pomogą nam zbadać kształty różnych przedmiotów. Co to? Kto to? Kula. Do czego może służyć? Jak ją okiełznać? Pomyślimy o tym podczas konstrukcyjnej zabawy plastycznej.

>>>17 listopada 2017  piątek godzina 16.00 Co by było gdyby… chmury były jadalne?

>>>18 listopada 2017  sobota godzina 11:00, 15:00 Co by było gdyby… chmury były jadalne?

Okrągłe, kłębiaste, pierzaste, przybierają różne kształty, każdy potrafi w nich dostrzec coś innego. A co by było gdyby … chmury były jadalne? Czy kolor i smak byłyby powiązane? Inspiracji poszukamy w Gabinecie Widoków Warszawy.

Co to? Kto to? Siłacz (Gabinet Pomników)

Co daje nam siłę? Podczas zabawy w pomniki zastanowimy się jaki jest i czego może dokonać prawdziwy Siłacz. Będziemy modelować papierowe postacie. Zapraszamy na kolejne zajęcia Co to? Kto to?

>>>8 grudnia 2017, piątek, godz. 16.00

>>>9 grudnia 2017, sobota, godz. 11.00

>>>9 grudnia 2017, sobota, godz. 15.00

Co by było gdyby … ludzie nie chorowali? (Gabinet Archeologiczny)

Jaki jest sekret zdrowia? Co by było gdyby … ludzie nie chorowali? Kolorowe eliksiry i mikstury – wszystko to czeka na uczestników warsztatów w piwnicach Muzeum Warszawy.

>>>15 grudnia 2017, piątek, godz. 16.00

>>>16 grudnia 2017, sobota, godz. 11.00

>>>16 grudnia 2017, sobota, godz. 15.00

Koszt zajęć: 10 zł od uczestnika.
Ilość uczestników: maks. 15
Miejsce spotkania: kasy w kamienicy nr 42
Terminy spotkań: drugi i trzeci piątek miesiąca godz. 16.00-17.00, druga i trzecia sobota miesiąca godz. 11.00-12.00, 15.00-16.00