fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

13.09.2017 / Aktualności, Działalność edukacyjna

Jak dbać o rzeczy? Warsztaty z konserwatorami

Jak dbać o rzeczy? Warsztaty z konserwatorami

Stare fotografie, rękopisy i druki to często jedne z naszych najcenniejszych rodzinnych pamiątek, a jednocześnie jedne z najwrażliwszych obiektów, z jakimi spotykają się konserwatorzy.

Każdy z nas ma w domu papierowe skarby, które z upływem czasu niszczeją: fotografie na ścianie blakną, cenne dokumenty rozpadają nam się w rękach, mimo tego, że zostały dokładnie sklejone mocną taśmą klejącą. Dlaczego tak się dzieje? Czy można temu zapobiec i jak? Podczas prowadzonych przez muzealnych konserwatorów papieru warsztatów będzie można uzyskać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Uczestniczy dowiedzą się, jak w bezpieczny sposób przechowywać i chronić przed zniszczeniem własne zbiory na podłożu papierowym; jak przedłużyć im życie o wiele lat dzięki bardzo prostym i tanim metodom, które zastosować może każdy. Zapoznają się z podstawowym warsztatem konserwatora papieru, narzędziami i metodami stosowanymi w profesjonalnej pracowni konserwacji, a także zajrzą za kulisy przygotowywania muzealiów do ekspozycji.

PROGRAM:

Warsztaty w 2018

Warsztaty w 2017