05.12.2023 / Aktualności, Kolekcje Muzeum Warszawy, Muzeum Woli

Współczesne malarstwo w kolekcji Muzeum Warszawy

Spotkania z dziełami sztuki zakupionymi w tym roku do zbiorów Muzeum Warszawy dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Powiększyliśmy kolekcję sztuki współczesnej o prace Bartosza Kokosińskiego, Jarosława Modzelewskiego, Pawła Susida oraz Marcina Kędzierskiego. Ich prace można również oglądać na portalu Kolekcje Muzeum Warszawy.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Należy pobrać bezpłatny bilet online lub w muzealnej kasie.

Spacer 17 grudnia:

17 grudnia (niedziela), godz. 11:00–12:30
Opowieści ukryte w nazwach ulic. Spacer z Pawłem Weszpińskim
Miejsce spotkania: pomnik J. Słowackiego na placu Bankowym

Wykłady 14 grudnia:

14 grudnia (czwartek), godz. 16:00–16:45
Wykład o Bartoszu Kokosińskim na wystawie „Zimno już było”
Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

14 grudnia (czwartek), godz. 18:00–19:00
Wykład o Marcinie Kędzierskim, Jarosławie Modzelewskim i Pawle Susidzie

Spacer i oprowadzania:

3 grudnia (niedziela), godz. 12:00–13:30
Termokoloryzacja na Bródnie. Spacer z Marcinem Matuszewskim
Miejsce spotkania: ul. Kondratowicza 2, przy kościele św. Włodzimierza, stacja metra Bródno

26 listopada (niedziela), godz. 12:00–13:00
„Motoryzacyjne” oprowadzanie po wystawie „Rzeczy warszawskie” i spotkanie z Jarosławem Modzelewskim

12 listopada (niedziela), godz. 12:00–13:00
„Niepodległościowe” oprowadzanie po wystawie „Rzeczy warszawskie” i spotkanie z Marcinem Kędzierskim
Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Zdjęcie główne: Bartosz Kokosiński, „Bródno” z cyklu „Termokoloryzacja”, 2015, zbiory Muzeum Warszawy, na wystawie „Zimno już było”, fot. Tomasz Kaczor

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Program „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej”

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy – II etap – malarstwo

Wartość realizacji zadania: 165 180,00 zł
Wartość dofinansowania : 130 000,00 zł