21.12.2022 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Wykłady na żywo i online

Rok 2023 to wykłady głównie hybrydowe, w których możesz uczestniczyć na żywo lub online. W programie znajdują się:

• tematy związane z UNESCO (Dziedzictwo UNESCO i Wille i pałace Europy),
  • wykłady nawiązujące do wystawy „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” (Doświadczenia społeczne transformacji)
  • oraz bezpłatne debaty o Warszawie w ramach Seminarium Warszawskiego,
  • a także ostatni wykład o zbiorach Muzeum Warszawy w cyklu Czwartek kuratorski.

Dziedzictwo UNESCO i wille i pałace Europy

Gdzie: Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 30 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.
Kiedy: środy w godzinach 18:00-19:30.

4 stycznia (środa)
Wille i pałace Europy. Pałace Rotszyldów – Château de Ferrières, Château Rothschild à Boulogne-Billancourt i Musée Paul Belmondo, dr Paweł Ignaczak

11 stycznia (środa)
Wille i pałace Europy. Fortuna i sztuka. Mediolan na cztery domy, dr Olaf Kwapis

18 stycznia (środa)
Dziedzictwo UNESCO. Peloponeskie twierdze, dr hab. Przemysław Kordos

25 stycznia (środa)
Wille i pałace Europy. Królewskie pałace Neapolu, dr Olaf Kwapis

Doświadczenia społeczne transformacji

Wykłady, które nawiązują do wystawy „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” (do 19 lutego 2023 roku w Muzeum Warszawy). Wystawa pokazuje jak fotografia utrwaliła czas kontrastów, zmian i przełomów, a wykłady poruszą temat wpływu transformacji na miasto.

Miejsce: na żywo w Kinie Syrena Muzeum Warszawy lub online.
Kiedy: wtorki w godzinach 18:00-19:30.

10 stycznia (wtorek)
Doświadczenia społeczne transformacji. Warszawskie zakłady pracy i ich pamięć, Joanna Wawrzyniak

17 stycznia (wtorek)
Doświadczenia społeczne transformacji. Nuda i nadzieje – klimat społeczny ostatnich lat PRL, dr hab. Marcin Zaremba

31 stycznia (wtorek)
Doświadczenia społeczne transformacji. Jak się budowała kapitalistyczna Warszawa, Anna Cymer

Seminarium Warszawskie – bezpłatne debaty

Miejsce: biblioteka Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 42) lub Facebook Muzeum Warszawy.
Kiedy: wtorki o godz. 18:00-19:30.

24 stycznia (wtorek)
Seminarium Warszawskie. Nieujarzmione lata 90. Codzienność Warszawy przez pryzmat fotografii, pamięci i badań

Czwartek kuratorski – bezpłatny wykład

Miejsce: online na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.
Kiedy: czwartek o godz. 18:00-19:30.

12 stycznia (czwartek)
Czwartek kuratorski: Gabinet Ubiorów, kuratorka Gabinetu Ubiorów – Agnieszka Dąbrowska

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13) lub w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku lub Muzeum Warszawy.

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.