fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

20.03.2024 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Co robić w Wielkanoc w Warszawie?

Co robić w Wielkanoc w Warszawie?

Czy jesteśmy otwarci w Wielkanoc? Muzeum Warszawy i wszystkie jego oddziały od 29 marca do 1 kwietnia są zamknięte.

28 marca w czwartek wstęp do wszystkich oddziałów jest bezpłatny.

Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przygotowaliśmy w tym dniu specjalne oprowadzania po Muzeum Warszawy. Poza tym wystawy można zwiedzać podczas cichych godzin, a w Muzeum Drukarstwa na warszawskiej Pradze wziąć udział w kameralnych warsztatach linorytu. Dowiedz się więcej.

Wielkanocne bingo na Pradze

Odnajdujcie fragmenty obrazów i zdjęć ukrytych w Muzeum Warszawskiej Pragi. Pomoże Wam w tym myszka, która zamieszkała w nim na czas Wielkanocy.

Dla kogo: dla całej rodziny, dla dzieci młodzieży i dorosłych. Najlepiej grać w drużynie.

Kiedy: 28 marca oraz od 2 do 7 kwietnia. W czwartek (28 marca, 4 kwietnia) udział bezpłatny, w pozostałe dni w cenie biletu wstępu.

Spacery warszawskie

Przy dobrej pogodzie odkrywajcie uroki miasta spacerując po jego malowniczych ulicach, parkach i zaułkach. Warszawa kryje w sobie niezliczone historie, architektoniczne skarby oraz miejsca pełne kulturowego dziedzictwa, które czekają na odkrycie.

Mamy dla Was trasy spacerów z opisami miejsc, pomników i zabytków, fotografiami, a także nagraniami do wysłuchania. Trasy prowadzą przez Stare Miasto i Barbakan oraz dzielnice Warszawy, a także przez jej zielone zakątki. Sprawdźcie trasy spacerów warszawskich.

Poznawać Pragę możecie również z mapą do wydrukowania lub pobrania, która podąża śladami dziewięciu niezwykłych kobiet – bohaterek wystawy „Prawobrzeżne”.

POBIERZ MAPĘ (PDF, 1,77 MB).

Dowiedz się więcej

Przygotowaliśmy karty z ciekawostkami i zadaniami do samodzielnego wykonania w domu. Wystarczy pobrać plik i wydrukować.

Ciekawostki związane ze świętowaniem znajdziecie w artykule o Wielkanocy na Woli, a także w filmach o tradycjach wielkanocnych w okresie dwudziestolecia międzywojennego, lanym poniedziałku i bombonierce ze słynnej cukierni otwartej w 1821 roku.

Zdjęcie główne: Wielki Tydzień na placu Trzech Krzyży, stragany przy kościele św. Aleksandra, Henryk Poddębski, 1936, Warszawa, Muzeum Warszawy