13.02.2023 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Wykłady na żywo i online

Wykłady hybrydowe, w których możesz uczestniczyć na żywo lub online.

W programie znajdują się:

• tematy związane z dziedzictwem UNESCO,
  • tematyka warszawska: budownictwo sportowe okresu międzywojennego, warszawskie rewolucje seksualne, Warszawa przez pryzmat publikacji fotograficznych
  • oraz bezpłatna debata o Warszawie w ramach Seminarium Warszawskiego.

Kultura okresu międzywojennego (muzyka, film, sztuka i literatura) to temat wykładów w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

DZIEDZICTWO UNESCO

Gdzie: Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (obowiązuje limit miejsc: 35 osób) lub online z domu albo dowolnego miejsca.
Kiedy: środy w godzinach 18:00-19:30.

Wykłady o Warszawie

Gdzie: na żywo w Kinie Syrena Muzeum Warszawy lub online.
Kiedy: wtorki w godzinach 18:00-19:30.

SEMINARIUM WARSZAWSKIE

Bezpłatna debata.

Gdzie: biblioteka Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 42) lub Facebook Muzeum Warszawy.
Kiedy: wtorki o godz. 18:00-19:30.

20 czerwca (wtorek)
Przeznaczenie Feniksa. O zgruzopowstaniu miasta

23 maja (wtorek)
Miasto wielu środków. O warszawskich rynkach

25 kwietnia (wtorek)
(Nie)widoczność i wizualność getta warszawskiego. Ostańce nieistniejącego miasta

21 marca (wtorek)
Śmieci, odpady, resztki… Warszawskie urbanomarginalia

Informacje praktyczne

Wykłady stacjonarne kosztują 5 złotych i odbywają się w Centrum Interpretacji Zabytku na Starym Mieście (ul. Brzozowa 11/13) lub w Kinie Syrena Muzeum Warszawy. Bilety do nabycia online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku lub Muzeum Warszawy.

Wykłady online kosztują 5 złotych, wejściówki do kupienia przez stronę eWejściówki.pl. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do platformy ZOOM. Na telefonie komórkowym lub tablecie aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

Kultura w II RP

Gdzie: Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, ul. Wolska 168 (róg Sowińskiego).
Kiedy: niedziele, godz. 14:00-15:00.

Kultura w II RP – wykłady

Zapisz się na newsletter

Aktualne informacje o wykładach organizowanych przez Centrum Interpretacji Zabytku i Muzeum Warszawy.

Wysyłane raz w miesiącu!

* wymagane pole
*wymagane pole
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych *